Az első részben a Rangsorolt játékok elkezdéséhez vonatkozó javaslatokat soroltunk fel. Most következzen a hősök kiválasztásakor, és a játék folyamán történő eseményekhez pár újabb tanács.Ezek többsége a többi játékmódra is igaz, azonban Rangsorolt játéknál hatványozottabb. Nyilván ezen pontok betartása nem kötelező, de nagy eséllyel pozitív hatással lesznek a meccsekre, és ez már fél siker.

ingyenes hősök

Azt bannolok, akit csak akarok! –  A lehetőség első választóként adott, azonban érdemes megkérdezni a csapatot, kit nem látnának szívesen a meccs folyamán. Ne legyünk önzőek, ne csak azokat szedjük ki, akik a mi ösvényünket veszélyeztethetik, hanem okosan és a csapat javára válasszunk.

 Első vagyok, oda megyek, ahova akarok! Sokakat részegített már meg a pole-pozíció, ezért nem árt feltenni mérlegelni, hogy úgy, hogy nem tudni, mit választ az ellenfél, mit is akarunk.  Mondjuk megkockáztatjuk a középső és a felső ösvényt, akár úgy is, hogy olyan hős jön ellenünk, aki képes lesz uralni a területet? Vagy mondjuk cserét kérünk a társaktól, esetleg támogatót választunk, ami biztonságosabb lépés? A League of Legends-ben nincs olyan, hogy egyik hős jobb a másiknál, mindegyik különböző, viszont egyesek képesek megkeseríteni mások játékát egy-egy jól választott bajnokkal.

 Egy ösvényen tudok csak játszani, csak oda megyek, ha kell, trollkodok! Elég dühítő dolog ez. Itt jön az első cikkben említett tipp, miszerint legalább két ösvényen tudjon játszani az, aki Rangsorolt játékon mérettetné meg magát. Nagy eséllyel nem mehet a játékos a kedvenc helyére, viszont ez nem ok arra, hogy tönkretegye mások játékát, szidja a többieket, ellentétes dolgokat csináljon, mint ami egy csapatjátékban elvárható lenne… Fel kell készülni minden eshetőségre, mese nincs, hiszen csak így várhatod el az idézőktől, hogy ők is ezt tegyék.

Taktikusan válasszunk Ha látjuk, hogy az ellenfél csapata mely harcosokkal akar csatába vonulni, és mi következünk, próbáljunk következtetni, hogy ki hova mehet, és olyan hőst vigyünk magunkkal, akivel képesek leszünk a saját javunkra fordítani a meccset. Csak egy példa: Riven valószínűleg a felső ösvényre fog menni – főleg, ha látjuk, ki lehet a középsőn -, így ne olyan karaktert vigyünk magunkkal, akit a törött kardú amazon valószínűleg ledarál, akármennyire is vagyunk jók vele. Illetve, ha a csapatnak tankra lenne szüksége, és mondjuk a dzsungelbe megyünk, akkor olyat válasszunk, ha területi sebzésre van szükség, akkor olyat és így tovább. Nyilván ahány meccs, annyiféle variáció, de azért ki lehet ezeket silabizálni.

 Első játékom a hőssel – Ehhez nem lehet sokat hozzáfűzni, aki rangsorolt játékon próbálja ki a hőst, és mondjuk ezért zakózik vele egy hatalmasat, az csak magára vethet. Idegesítő és nem éppen csapatbarát dolog, ajánlatos kerülni.

Sose adjuk fel! Érdemes kitartani addig, amíg le nem dől az egyik Nexus, ugyanis bármi megtörténhet. Sokakkal megesett, hogy a lehetetlennek tűnő ütközetben a szerencse mellé állt egy-egy afk, troll… játékos, vagy a szerver gyengélkedése miatt, és győzelem lett a biztos vereségből.

Ketten könnyebb – Ha tehetjük, menjünk társsal Rangsorolt játékot. Így tudhatjuk,hogy rajtunk kívül lesz még valaki, aki biztosan megtesz mindent, akire számíthatunk, aki ha kérjük, nem fog anyázni, trollkodni… Ráadásul egy olyan páros, aki beszélgető program segítségével gyorsabb és precízebb kommunikációra képes, hatalmas fegyvertény.

+1 A futás néha bizony hasznos – Sajnos viszonylag gyakran előfordul, hogy már a választáskor heves vita tör ki, többen gyerekesen viselkednek, és látni lehet, hogy ennek nem lesz jó vége. Ilyenkor érdemes lehet mérlegelni – tehát a legkritikusabb esetekben, mondjuk amikor rajtad kívül mindenki trollkodásra kész állapotba kerül -, egy esetleges kilépést. Egyszer-egyszer jobb minimális pontot veszíteni, mint kínkeserves percek után, bosszankodással telve akár 20+-ot.