Rengetegen teszik fel e kérdést maguknak, vagy épp a többi League of Legends-rajongónak. Fontos komponens ez, hiszen a legtöbben nem egy-két nap alatt gyűjtik össze a HP-t, ami egy új karakter megvételéhez kell – az RP-ről már nem is szólva -, így egy kis segítséget szeretnénk nyújtani azoknak, akik elbizonytalanodnak a boltban.

summoner_name_cleanse_banner_1

 

Fontos lépések:

Próbáljuk ki az ingyenes hősöket: Ha elérhető olyan, akit már rég meg akartál venni, ez a legfontosabb dolog a vásárlás előtt. Viszont érdemes olyan bajnokokkal is próbát tenni, akikre nem is gondoltál, hátha szerencséd lesz, és belenyúlsz a tutiba.

Rúnaoldalak: 30-as szint fölött szinte kötelező a két teljes rúnaoldal. Ha nincsenek meg, vagy úgy érzed, hogy többre lenne szükséged, akkor érdemes lehet karaktervásárlás helyett ezzel foglalatoskodni. A megfelelő felszerelés létfontosságú egy megmérettetés előtt.

Ez nem egy meccses játék: Ha megveszel valakit, szentelj neki elég időt. Egy-két játék után lemondani egy hősről vagy gyorsan venni egy másikat, majd még egyet és még egyet… az nem valami bölcs döntés. Inkább legyen 12-15 bajnokod, akiket biztos kézzel irányítasz, mint több tucatnyi olyan, akikkel a csapat leggyengébb játékosaként kóborolsz a pályán.

A végén Te döntsél: Ne köss ki olyan bajnoknál, akihez semmi kedved. Mondjuk nem tudtál választani két karakter közül, és mások véleményére vagy kíváncsi, és esetleg elvisznek egy olyan irányba, hogy már azt se tudod hol vagy, és mit akarsz. Figyelj oda, hogy ez végül is a Te bajnokod lesz, Te áldozod rá az idődet, és Neked kell, hogy örömet okozzon, szórakoztasson.

Először is tisztázzuk a leggyakoribb kérdést, vagyis: „Melyik bajnok a legjobb?”

Nos, így a 200. bajnokhoz közeledvén a válasz az, hogy nincs olyan, hogy legjobb. Jó kezekben, kellő gyakorlással és tudással bármelyik hőssel hozzátehetsz annyit a játékhoz, hogy az a győzelmet jelentse. A Te képességeid számítanak, az ismereteid, a tudásod, hiszen a karaktert Te irányítod, senki más.

„XY ösvény a kedvencem, kit vegyek meg?”

Kedvenc területre történő választásnál gondold végig, mire van szükséged. Mondjuk tömve vagy tankokkal, és nem ártana valaki, aki brutális sebzést tud bevinni? Van egy-két bajnok, akik ellen nagyon nehezen megy az ösvény a játékok alatt, és a meglévőkkel nem tudod kezelni a helyzetet? Esetleg valami teljesen újat akarsz kipróbálni, ami nem szokványos?
Ilyenkor hatalmas előny, hogy ismered az ösvényed, és tisztában vagy vele, mire számíthatsz, valamint valószínűleg elég tapasztalatod van ahhoz, hogy akár egy, a megszokottaktól teljesen eltérő hőst is némi gyakorlás után egyre hatékonyabban használj.

„Ritkán játszom XY ösvényen, és szükségem van egy új hősre.”

Mondjuk támogatót keresel, de nem szívesen játszol a poszton. Azonban kell valaki, akivel kényszerhelyzetben is hasznosnak bizonyulhatnál. Ez esetben jól jöhet egy olyan hős, akinek a mechanizmusa nem vetekszik mondjuk Zedével, hiszen nem fogsz több száz órát beleölni újdonsült bajnokod vezetgetésébe. Ilyenkor az ár az egyik leglényegesebb szempont a nehézség és a képességek mellett. Gondold át, melyik stílus tetszik neked jobban, és maximum mennyiért – mondjuk a támogatóknál maradva komoly varázserővel bíró bajnokok kontra igazi őrző-védő tankok.

„Nem tudok dönteni XY és ZV között.”

Ilyen esetben is fontos lehet, hogy mire van szükséged. Mondjuk ha Rengar és Zac közül választanál, átfutod, hogy van-e elég tankod, varázserővel bíró karaktered és így tovább. Ha a HP kényes ügy nálad, akkor az ár újfent előtérbe kerül.
Esetleg két, teljesen különböző helyre vihető, egymástól gyökeresen különböző bajnokot néztél ki, akkor a fentiek mellett a lehetséges ösvényeken való gyakoriságod mellett a karakter mechanizmusa döntő lehet. Teszem azt, sokaknak nehéz a célzott támadások használata, vagy épp távolból szeretnek aprítani, a közelharc nem a világuk. El kell döntened, hogy szeretnél-e valami újba belevágni, vagy a járt ösvényen maradsz.

+1 A frissen vásárolt hőst érdemes gépi ellenfelek ellen kipróbálni, vagy, ha nagyon nem bírunk magunkkal, hagyományos játékban. Rangsorolt játéknál nagyon idegesítő tud lenni, ha valaki nem tudja kezelni a bajnokát – megjegyzem, máshol is, a botot kivéve.