rewards-goldplatdiam-crests másolata

 

Bátor idézők!

Nyilván rengetegen játszotok most is a League of Legends aránéjában azon céllal, hogy minél feljebb jutva nagyobb elismerést szerezzetek és bizonyítsatok magatoknak. Ugyanakkor számos játékos még nem, vagy csupán mostanában ismerkedik a Rangsorolt játékkal, amiben ezen írással próbálunk segíteni nekik. Azonban talán a veteránoknak is használhat néhány hasznos dologgal, ha mással nem, hát az ismétlés, a frissítés üdeségével. Taktikák, hősök ismertetése és egyéb tartalmak helyett most jöjjön a játék másik fele:
a moralitás, a csapatjáték, a megfelelő szellemiség állóvizét kavargatjuk egy kicsit.
Következzen néhány olyan morális és talán egyértelműnek tűnő útmutató, támasz…, amely véleményünk szerint hozzásegít egy Idézőt ahhoz – a LoL-on belüli tudása mellett -, hogy sikeres, elismerésre méltó, ugyanakkor büntetlen és akár közkedvelt legyen.

„30-as lettem, megvan a 16 hős, készen állok!”. Nos igen, sokan gondolják, hogy ezen két feltétel teljesítése maximálisan elegendő ahhoz, hogy a hagyományos játékmód és a gépi ellenfelekkel vívott harcok után feljebb lépjenek. Azonban itt jön képbe az egyik legfontosabb kérdés, miszerint valóban készen állunk arra, hogy belevessük magunkat a Rangsorolt játékba? Több hét, hónap, esetleg még több idő, míg valaki eléri a 30-as szintet. Aki aktívan LoL-ozik, annak nem is kell mondani, mennyi belefektetett időt, nem egyszer idegeskedést jelent ez. Így nyilván a Rangsorolt játékokkal kacérkodó idéző, úgy koronázná meg ezt a hosszú utat, hogy az áhított szintre jut a meccsek alatt. Azonban ehhez elengedhetetlen az alapos felkészülés – persze csak akkor, ha a cél az aranyosan, platinásan… fénylő plecsni, és nem a bronzos csillogás.
Ez a következőket jelenti:

A harcosok ismerete – Ide tartozik a képességektől kezdve azon át, hogy milyen tárgyakat fog valószínűleg venni az ellenfél addig, hogy lehetőleg a passzívokkal is tisztában van az idéző. Hatalmas hátrányt jelenthet a csapatnak, ha valaki a ösvényén csak értetlenkedik, mert nem tudja, mivel van dolga. Kínos – hiszen ha 30 szint nem volt elég rá, akkor mit keres a Rangsorolt játékokon?- és akár ez a meccs elvesztését is eredményezheti.

Legalább két ösvényen menjen a játék, minimum két karakterrel – Nyilván mindenki ott szeretne játszani, ahol a legjobban érzi magát, azonban erre nem mindig van lehetőség. Előfordulhat, hogy neked kell meghoznod az áldozatot, és olyan ösvényre menni, ahova kevésbé szeretnél . Ehhez viszont elengedhetetlen a megfelelő “alapanyag” és a másik pozíció ismerete.
Ismét a felkészültség kerül előtérbe, hiszen jobb több mindennel a tarsolyban színre lépni, mint utólag bosszankodni mondjuk akkor, amikor elvitték az egyetlen karaktert, akivel Rangsorolt játékra alkalmas tudással rendelkezel. A több itt bizony jobb.

Legalább két teljes rúnaoldal – Sokan gondolhatják, hogy inkább karaktereket vesznek, hiszen rúnák nélkül is lehet nyerni, stb. Nos, ehhez csupán annyit lehet hozzáfűzni, hogy jobb felkészülten menni harcba, mintsem hogy az elbizakodottság irányítsa az embert. Miért indulna bárki is olyan hátránnyal, amivel nem kellene, ha a minimális erőfeszítést belefektetné? 2 teljes oldal, 3-as rúnákból. Értelemszerűen minél több és változatos variálású – minden eshetőségre -, annál jobb.

A bevett  játékmenet, pozíciók, taktikák ismerete – A jelenlegi leggyakoribb felállás az 1-1-2-+1, vagyis egy ember a felső ösvényen, egy  középen, kettő az alsóra és egy a dzsungelbe. Egy felkészült Idézőnek tisztában kell lennie azzal, hogy ez mit jelent, kik ellen harcolhat nagy valószínűséggel az adott helyszínen, hogyan zajlik az élet az erdőben… Még ha nem is erőssége az adott ösvény, 30 szint alatt muszáj betéve tudni ezeket, ha valaki Rangsorolt meccsekre, és minél feljebb való jutásra törekszik.

Ha leülök játszani, nem hagyom cserben a csapatot – Ha tudod, hogy talán csak 15-20 perced van, ne indíts játékot. Ez voltaképp mindegyikre igaz, de a Rangsorolt játékokra hatványozottan. Nyilván te sem örülnél annak, ha mondjuk a győzelmet jelentő utolsó időszakban az egyik társad fogná magát, és faképnél hagyná a többieket. Te se csinálj ilyet, és légy biztos benne, hogy az idő nem hatodik ellenfélként nehezedik majd miattad a csapatodra.

A legjobbat a legjobb módon! – Sokkal jobb úgy játszani, ha valaki örömmel, tettre készen teszi, mint mondjuk néhány elszúrt meccs után bosszúból tönkre akarja tenni mások szórakozását, esetleg alapból úgy áll hozzá, hogy a sárga földig fog gyalázni másokat. A hozzáállás meglátszik a játékunkon, ezért ezt a tényezőt, amit lehetőségünk van teljes mértékben irányítani, zabolázzuk vagy épp engedjük szabadjára úgy, hogy hasznosan szolgáljon minket.